KONTRAST:
Białe litery na czarnym tle Źółte litery na czarnym tle Czarne litery na źółtym tle
ROZMIAR TEKSTU:
A  A+  A++
KOLORYSTYKA:
DOMYŚLNY WYGLĄD

Oficjalna strona Miasta i Gminy Siewierz, Data: ,
Siewierz
Pogoda Temperatura: 23°C
Pręd. wiatru: 14 km/h
Ciśnienie: 1008 hPa
Deszcz: 0,0 mm


 
PLAN NA KINO

25 września 2020 r. Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu ponownie odwiedzi kino objazdowe PLAN NA KINO. Seanse wyświetlane będą na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii W repertuarze Kina najnowsze Hity!!! 14:00 i 16:15 – „Scooby-Doo", 18:30 i 20:55– „Pętla"

< WRZESIEŃ 2020 >
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Data rozpoczęcia: 2020-09-25 14:00
Data zakończenia: 2020-09-25 22:00
Lokalizacja wydarzenia:
MGCKSiT w Siewierzu
KAMERA INTERNETOWA - SIEWIERZ - RYNEK
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Siewierz
eUrząd
ePUAP
SEKAP
Związek Powiatów Polskich
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Poradnik ekologiczny
Brynica to nie granica

 
 
 
JUROMANIA PO RAZ PIERWSZY ZAGOŚCIŁA W SIEWIERZU! SARMACKA BIESIADA NA ZAMKU SIEWIERSKIM
 
2020-09-21
 
Po raz pierwszy na zamku w Siewierzu zagościła Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej! Impreza toczyła się równolegle w dwóch strefach: kulinarnej oraz historycznej. Program wydarzenia pod hasłem "Uczta na Jurze" nawiązywał do kultury i obyczajów sarmackich oraz dziedzictwa Księstwa Siewierskiego. W ramach strefy kulinarnej pod zamkiem odbył się trzydniowy zlot browarów rzemieślniczych i food trucków. Na zamkowym dziedzińcu na gości czekał szereg atrakcji i pokazów przygotowanych przez grupy rekonstrukcji historycznej.
JUROMANIA PO RAZ PIERWSZY ZAGOŚCIŁA W SIEWIERZU! SARMACKA BIESIADA NA ZAMKU SIEWIERSKIM
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [112]   Relacja filmowa [3]   Pobierz w PDF
 
 
 
POSPRZĄTAJMY ZALEW PRZECZYCKO-SIEWIERSKI
 
2020-09-15
 
Drodzy mieszkańcy, działkowicze, wędkarze! Już po raz drugi zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wspólnego sprzątania brzegów Zalewu Przeczycko-Siewierskiego! Tegoroczna edycja przypada pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Spotykamy się o godz. 11:00 przy wjeździe na pole kempingowo/namiotowe (ul. Jeziorna). Zapewniamy worki, rękawice oraz transport zebranych śmieci. Po sprzątaniu serdecznie zapraszamy na ognisko z kiełbaskami, które odbędzie się na placu zabaw Balbinka w Tuliszowie (ul. Widokowa) Zróbmy razem coś dobrego!
POSPRZĄTAJMY ZALEW PRZECZYCKO-SIEWIERSKI
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
INFORMACJA ZTM DLA MIESZKAŃCÓW
 
2020-09-15
 
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w trosce o pasażerów komunikacji miejskiej i tym samym mieszkańców gmin Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował animację przypominającą m. in. zasady zachowania w autobusach, tramwajach i trolejbusach. Zachęcamy do obejrzenia animacji.
INFORMACJA ZTM DLA MIESZKAŃCÓW
  Przeczytaj artykuł   Relacja filmowa [1]   Pobierz w PDF
 
 
 
PRACE PROJEKTOWE DLA PRZEBUDOWY DRÓG POWIATOWYCH NA UL. CZĘSTOCHOWSKIEJ I BOHATERÓW W SIEWIERZU
 
2020-09-10
 
28 sierpnia br. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dróg powiatowych na ul. Częstochowskiej i Bohaterów Siewierzu. Wykonawcą projektu jest Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna ALMAPROJEKT mgr inż. arch. Maciej Kolesiński ze Sławkowa. W ramach zadania zaprojektowana zostanie kompleksowa przebudowa obu pasów drogowych wraz z odwodnieniem – jezdni, chodników, miejsc postojowych. Ponadto, na ul. Częstochowskiej przewiduje się zaprojektowanie ścieżki rowerowej i/lub ciągów pieszo-jezdnych.
PRACE PROJEKTOWE DLA PRZEBUDOWY DRÓG POWIATOWYCH NA UL. CZĘSTOCHOWSKIEJ I BOHATERÓW W SIEWIERZU
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
KONCEPCJA PROJEKTOWA DRÓG NA ULICACH 3 MAJA I BEMA W SIEWIERZU - KONSULTACJE Z MIESZKAŃCAMI
 
2020-09-08
 
W związku z realizowanym zadaniem projektowym przebudowy dróg na ulicach 3 Maja i Bema w Siewierzu przedstawiamy do konsultacji rysunki koncepcyjne dla obu odcinków. Zachęcamy właścicieli posesji położonych przy ul. 3 Maja i ul. Bema do zapoznania się ze wstępną koncepcją projektową. Właścicieli nieruchomości przyległych zapraszamy w szczególności do składania wniosków o zmiany w zakresie zjazdów indywidualnych, dojść do furtek, a w razie takiej konieczności również doprojektowania brakujących przyłączy kanalizacji sanitarnej i wodociągu.
KONCEPCJA PROJEKTOWA DRÓG NA ULICACH 3 MAJA I BEMA W SIEWIERZU - KONSULTACJE Z MIESZKAŃCAMI
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE PRZEDSZKOLA ORAZ ŻŁOBKA
 
2020-09-08
 
Nieprzerwanie trwają prace przy budowie przedszkola wraz ze żłobkiem na ul. Sikorskiego w Siewierzu realizowane przez Wykonawcę tj. STB Sp. z o.o. z Częstochowy. Wykonawca aktualnie prowadzi prace przy wykonywaniu pokrycia stropodachu budynku przedszkola oraz wykonuje tynki gipsowe wewnątrz budynku jako jednowarstwowe, mechaniczne. Na bieżąco montowana jest również stolarka fasadowa. Wykonawca rozpoczął wykonywanie niezbędnych instalacji, czyli centralnego ogrzewania, wodociągowej, sanitarnej, gazowej. Uzgadniane są również przyłącza...
TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE PRZEDSZKOLA ORAZ ŻŁOBKA
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [4]   Pobierz w PDF
 
 
 
NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA BRYNICA TO NIE GRANICA
 
2020-09-04
 
Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica" ogłosiła nabory wniosków o przyznanie pomocy nr 7/2020, nr 8/2020, nr 9/2020, nr 10/2020, nr 11/2020 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW 2014-2020. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym, który pozwoli przybliżyć zasady związane z ogłoszonymi konkursami. Informator dostępny jest w załączniku.
NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA BRYNICA TO NIE GRANICA
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
STAN JAKOŚCI POWIETRZA W GMINIE SIEWIERZ
 
2020-09-01
 
Raport o stanie jakości powietrza w Gminie Siewierz za okres sierpień 2020 sporządzony na podstawie danych z Gminnego Systemu Monitoringu Powietrza.
STAN JAKOŚCI POWIETRZA W GMINIE SIEWIERZ
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020
 
2020-08-31
 
W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 roku na terenie Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się Powszechny Spis Rolny. Zostanie przeprowadzony w gospodarstwach rolnych osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych), gospodarstwach osób prawnych oraz gospodarstwach jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Na terenie Miasta i Gminy Siewierz prace spisowe koordynuje Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pełniący funkcję Gminnego Komisarza Spisowego, natomiast realizacją postanowień ustawy...
POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [5]   Pobierz w PDF
 
 
 
STOP ! - DLA PODRZUCANIA ŚMIECI
 
2020-08-28
 
Wydawałoby się, że po przeprowadzeniu tzw. rewolucji śmieciowej wdrożonej od 1 lipca 2013 r. z krajobrazu gmin znikną wory ze śmieciami podrzucane w lasach i rowach przydrożnych przez „sprzątających inaczej”. Tak przewidywał nowy system, którego celem było między innymi zapobieganie nielegalnemu pozbywaniu się odpadów. Okazuje się jednak, że objęcie wszystkich mieszkańców miast i wsi powszechnym systemem odbioru odpadów i obciążenie ich stosowną opłatą...
STOP ! - DLA PODRZUCANIA ŚMIECI
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [1]   Pobierz w PDF
 
 
 
WRACAMY DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI
 
2020-08-28
 
1 września rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Zamiast uroczystych akademii w tym dniu, spotkania uczniów z nauczycielami w większości szkół odbędą się indywidualnie lub w mniejszych grupach - w zależności od możliwości danej placówki. Informacje w tym zakresie wraz z planem lekcji oraz harmonogramem transportu szkolnego zostają na bieżąco przekazywane rodzicom i uczniom. W szkołach podstawowych kształcić się będzie w tym roku 1111 uczniów, natomiast w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych 539 dzieci.
WRACAMY DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [8]   Pobierz w PDF
 
 
 
MOBILNE BIURO PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE W SIEWIERZU
 
2020-08-26
 
W dniu 17 sierpnia 2020 r. na parkingu Urzędu Miasta i Gminy Siewierz stacjonowało Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze". Inicjatywa powstała w ramach podpisanego przez Gminę Siewierz i WFOŚiGW w Katowicach porozumienia na obsługę Programu „Czyste Powietrze". Dzięki zawartemu porozumieniu, mieszkańcy Gminy Siewierz mogą także liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta i Gminy Siewierz w przygotowaniu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie. W przypadku chęci skorzystania z pomocy pracownika urzędu przy wypełnianiu wniosku prosimy...
MOBILNE BIURO PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE W SIEWIERZU
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [4]   Pobierz w PDF
 
 
 
JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW
 
2020-08-25
 
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje, że w dniach 12 – 30 września 2020 r. na terenie województwa śląskiego, planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kwadratowym kształcie waży ok. 50 gramów. Pakiety zostaną rozrzucone z samolotów na pola, łąki i lasy.
JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
ROZPOCZĘTO MONTAŻE OGNIW FOTOWOLTAICZNYCH NA TERENIE GMINY SIEWIERZ
 
2020-08-25
 
Rozpoczęte zostały montaże ogniw fotowoltaicznych w ramach projektu pn.: „Budowa ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła na terenie Gmin Koziegłowy i Siewierz celem poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii”. Zakres zadania to zaprojektowanie i wykonanie 400 instalacji fotowoltaicznych, 54 instalacji powietrznych pomp ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz 7 instalacji powietrznych pomp ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej.
ROZPOCZĘTO MONTAŻE OGNIW FOTOWOLTAICZNYCH NA TERENIE GMINY SIEWIERZ
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
REMONT DACHU BUDYNKU REMIZY OSP W ŻELISŁAWICACH
 
2020-08-25
 
Na budynku remizy OSP Żelisławice dokonano wymiany pokrycia dachowego z blachy na rąbek na pokrycie z blachy trapezowej w ilości 300 m2, wymiany nienadających się do użytku elementów więźby dachowej, wymiany blachy na kominach oraz czapach kominowych. Wykonano również montaż folii paroprzepuszczalnej, montaż łat i kontrłat, wymiany włazów dachowych, montaż płotków przeciwśniegowych oraz montaż drabin kominiarskich. Wartość realizowanych robót wyniosła: 59.291,85 zł brutto.
REMONT DACHU BUDYNKU REMIZY OSP W ŻELISŁAWICACH
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [8]   Pobierz w PDF
 
 
 
DOPOSAŻENIE PLACÓW ZABAW W DZIEWKACH, KUŹNICY WARĘŻYŃSKIEJ I LEŚNIAKACH Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO
 
2020-08-20
 
W wyniku uchwał, podjętych w 2019 roku przez mieszkańców sołectw Dziewki, Leśniaki i Warężyn, w sprawie realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok, postanowiono przyznane środki finansowe przeznaczyć na doposażenie istniejących placów zabaw. Wykonawcy wywiązali się z powierzonych zadań jeszcze przed końcem terminów realizacji umów, dzięki czemu dzieci i młodzież mogą korzystać z doposażonych placów zabaw jeszcze w okresie wakacyjnym.
DOPOSAŻENIE PLACÓW ZABAW W DZIEWKACH, KUŹNICY WARĘŻYŃSKIEJ I LEŚNIAKACH Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [16]   Pobierz w PDF
 
 
 
"KORONAWIRUS. PRZESTRZEGAJ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY"
 
2020-08-20
 
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dąbrowie Górniczej informuje, że od dnia 17 sierpnia 2020 r. w województwie śląskim rozpoczęła się akcja pn.
„Koronawirus. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny”.
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
POPRZEDNIAPIERWSZA 123456789 OSTATNIANASTĘPNA
GEOPORTAL GMINY SIEWIERZ
 
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 
DOBRY START 300 +
 
RODZINA 500 +
 
ZGŁOSZENIE SPALANIA ODPADÓW
 
FACEBOOK
 
SIEWIERSKA KARTA DUŻEJ RODZINY
 
KARTA DUŻEJ RODZINY
 
ZWIĄZEK METROPOLITALNY
 
SIEĆ ŚWIATŁOWODOWA
 
ROZKŁADY JAZDY ON-LINE
 
NUMERY ALARMOWE
 
SYSTEM POWIADAMIANIA SMS
 
HOTSPOTY - DARMOWY INTERNET
 
INFOKIOSKI - DARMOWY INTERNET
 
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW
 
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
 
BAZA OBIEKTÓW SPORTOWYCH
 
PROJEKT LOWE
 
NASZE UNIJNE PROJEKTY
 
MAPA MIASTA I GMINY
 
INWESTYCJE
 
POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 - 2020
 
ZNALEZIONE ZWIERZĘTA
 
MIASTO PARTNERSKIE EDELÉNY
 
MONITORING JAKOŚCI POWIETRZA
 
PORTAL INFOGZM
 
KURIER SIEWIERSKI
 
Budżet Gminy
Podatki lokalne
Uchwały Rady Miejskiej w Siewierzu
Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy
Zamówienia publiczne
Komunikaty i obwieszczenia
Śląski Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Geoportal
Komenda Powiatowa Policji
Państwowa Straż Pożarna
Geoportal powiatu będzińskiego
Informator o dotacjach UE
Miejsko Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna
Starostwo Powiatowe w Będzinie
Zakład Usług Wodnych i Kanalizacyjnych
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Niwy"
Ośrodek Pomocy Społecznej w Siewierzu
Copyright © Urząd Miasta i Gminy Siewierz Licznik odwiedzin: 28985255
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.siewierz.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.