Oficjalna strona Miasta i Gminy Siewierz, Data: ,   
Temperatura: 18 C
Pręd. wiatru: 3 km/h
Ciśnienie: 1015 hPa
Deszcz: 0,0 mm
Śnieg: 0,0 mm

 
 

DOŻYNKI GMINNE 2014 W SIEWIERZU

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 24 sierpnia w Siewierzu. W programie między innymi: uroczysta Msza święta dziękczynna, przemarsz korowodu dożynkowego na błonia zamkowe, odrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego z Gołuchowic, wręczenie odznak honorowych "Zasłużony dla Rolnictwa", Dożynkowy Turniej Sołectw oraz zabawa taneczna. Gwiazdą wieczoru będzie KABARET MŁODYCH PANÓW.

< SIERPIEŃ 2014 >
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Data rozpoczęcia: 2014-08-24 14:00:00
Data zakończenia: 2014-08-24 23:00:00
Lokalizacja wydarzenia:
Błonia przy zamku w Siewierzu
Tekst   Tekst   Tekst    Mówiąca przeglądarka   
 
 
AKTUALNOŚCI
BURMISTRZ MIASTA I GMINY SIEWIERZ
SYSTEM POWIADAMIANIA SMS
IMPREZY, UROCZYSTOŚCI, WYDARZENIA I ZAPROSZENIA
HISTORIA MIASTA I GMINY SIEWIERZ
INSYGNIA GMINY SIEWIERZ
ZABYTKI
POŁOŻENIE I WARUNKI PRZYRODNICZE
INSTYTUCJE KULTURY
OŚWIATA
INWESTYCJE
KURIER SIEWIERSKI
FILMY PROMOCYJNE
KAMERA INTERNETOWA - SIEWIERZ - RYNEK
PRZEWODNIK ADRESOWY (INFORMATOR)
MAPA MIASTA I GMINY SIEWIERZ
GALERIA FOTOGRAFICZNA
CENTRA KSZTAŁCENIA
TERENY INWESTYCYJNE
KATALOG STRON INTERNETOWYCH
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W SIEWIERZU
OGŁOSZENIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
GOSPODAROWANIE ODPADAMI - ZADAJ PYTANIE
ROZKŁADY JAZDY AUTOBUSÓW
INFOKIOSKI
HOTSPOTY
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
DZIELNICOWI KOMISARIATU W SIEWIERZU
   
Użytkownik:  
Hasło:  

Znalezionych informacji: 1259
 
 
 
KONSULTACJE OFERTY RAMOWEJ GMINY SIEWIERZ NA DOSTĘP DO SIECI TELEKOMUNIKACYJNEJ
 
2014-08-20
 
Biorąc pod uwagę rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Miasta i Gminy Siewierz, dążenie Władz samorządowych do polepszenia usług dostępu do szerokopasmowego Internetu dla mieszkańców Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś zaprasza Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych do udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Oferty ramowej Gminy Siewierz na dostęp do infrastruktury światłowodowej – ciemne włókna, transmisja danych, kolokacja”.
KONSULTACJE OFERTY RAMOWEJ GMINY SIEWIERZ NA DOSTĘP DO SIECI TELEKOMUNIKACYJNEJ
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [1]   Pobierz w PDF
 
 
 
W ROLI GŁÓWNEJ: ZAMEK SIEWIERSKI
 
2014-08-19
 
W sierpniu kręcono w Siewierzu zdjęcia do filmu „Klub włóczykijów”. Filmową scenerię stworzyły między innymi mury siewierskiego zamku. U boku znanych aktorów: Tomasza Karolaka, Wojciecha Mecwaldowskiego i Bogdana Kalusa mieli okazję statystować, a także podpatrywać kulisy produkcji filmowej, liczni mieszkańcy naszej Gminy. „Klub Włóczykijów” to familijna komedia przygodowa, zainspirowana kultową powieścią Edmunda Niziurskiego pod tym samym tytułem.
W ROLI GŁÓWNEJ: ZAMEK SIEWIERSKI
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [8]   Pobierz w PDF
 
 
 
SIEWIERZANIE ROZMAWIAJĄ O TERENACH ZIELONYCH
 
2014-08-19
 
W dniu 18 sierpnia br. na Zamku w Siewierzu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu partnerskiego „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy”. Po przywitaniu przybyłych Mieszkańców przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, część wstępną do konsultacji poprowadził przedstawiciel Grupy PRC Sp. z o.o. z Czeladzi. Streszczone zostały między innymi wyniki przeprowadzonych wcześniej badań ankietowych.
SIEWIERZANIE ROZMAWIAJĄ O TERENACH ZIELONYCH
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [12]   Pobierz w PDF
 
 
 
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SZLACHETNEJ PACZKI
 
2014-08-18
 
Co roku w całej Polsce kilkuset liderów organizuje projekt Szlachetna Paczka. W tym roku również w Gminie Siewierz utworzony został rejon, w ramach którego będzie możliwe niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin w najbliższej okolicy. W związku z tym poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w przygotowaniu świątecznych paczek dla osób żyjących w niezawinionej biedzie. Tylko w 2013 roku akcja Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie, a łączna wartość pomocy wyniosła 33 125 005 złotych.
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM SZLACHETNEJ PACZKI
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
ZASIŁKI RODZINNE ORAZ DODATKI NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2014/2015
 
2014-08-18
 
Informujemy, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków na nowy okres zasiłkowy 2014/2015 będą przyjmowane od dnia 1 września. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z kompletem dokumentów do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada...
ZASIŁKI RODZINNE ORAZ DODATKI NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2014/2015
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
SPOTKANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY SIEWIERZ Z PARĄ PREZYDENCKĄ W BELWEDERZE
 
2014-08-18
 
Z okazji Święta Wojska Polskiego Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, na specjalne zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wział udział w państwowych obchodach tego święta. Burmistrz wraz z innymi zaproszonymi gośćmi uczestniczył również w uroczystym spotkaniu z Prezydentem RP w Belwederze, podczas którego miał możliwość osobistej rozmowy z Parą prezydencką.
SPOTKANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY SIEWIERZ Z PARĄ PREZYDENCKĄ W BELWEDERZE
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [16]   Pobierz w PDF
 
 
 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
 
2014-08-14
 
W dniu 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. Państwowe obchody w stolicy uświetni największa od lat defilada polskiej armii połączona z paradą lotniczą. Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w państwowych uroczystościach w Warszawie uczestniczył będzie również Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś. Burmistrz wraz z innymi zaproszonymi gośćmi weźmie również udział w uroczystym spotkaniu z Prezydentem RP w Belwederze.
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
POSZUKIWANI STATYŚCI DO FILMU "KLUB WŁÓCZYKIJÓW"
 
2014-08-13
 
Zakończyła się pierwsza część zdjęć do filmu "Klub Włóczykijów" kręconych na siewierskim zamku, gdzie możliwość zobaczenia produkcji filmowej "od kuchni" mieli statyści z Siewierza. Producent ponownie poszukuje statystów do kręcenia zdjęć na planie w Hotelu Prestige w Siewierzu w dniach 14-16 oraz 18-19 sierpnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, mężczyzn po 25 roku życia, do zgłaszania się do statystowania w produkcji. Prosimy o kontakt z produkcją filmu pod numerem telefonu: 602772778 oraz biuro@dominofilm.pl.
POSZUKIWANI STATYŚCI DO FILMU
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [4]   Pobierz w PDF
 
 
 
JAKI JEST TWÓJ POMYSŁ NA WEEKEND W SIEWIERZU?
 
2014-08-12
 
Biorąc pod uwagę wszelkie możliwości jakie udostępnia nam nasze miasto i jego okolice zachęcamy Czytelników Kuriera Siewierskiego do dzielenia się pomysłami na sposób spędzenia wolnego czasu w Gminie Siewierz. Zapraszamy do przesyłania swoich „pomysłów na weekend” i propozycji spędzania krótszego lub dłuższego wypoczynku w naszej Gminie, z uzasadnieniem, dlaczego właśnie to miejsce zasługuje na odwiedzenie. Najciekawsze propozycje zostaną opublikowane na łamach Kuriera Siewierskiego.
JAKI JEST TWÓJ POMYSŁ NA WEEKEND W SIEWIERZU?
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [4]   Pobierz w PDF
 
 
 
UWAGA RODZICE! DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW - WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
 
2014-08-11
 
Aby otrzymać pomoc na zakup podręczników należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015.  Wniosek składa się w terminie ustalonym odpowiednio przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Wniosek może złożyć rodzic ucznia (prawny opiekun, rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka), pełnoletni uczeń, a także nauczyciel, pracownik socjalny lub inne osoby – za zgodą rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia.
UWAGA RODZICE! DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW - WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
OFERTA WAKACYJNA PARKU WODNEGO NEMO DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SIEWIERZ
 
2014-08-08
 
Zarząd Parku Wodnego Nemo - Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej przygotował specjalną ofertę cenową usług dla mieszkańców Gminy Siewierz. W ramach akcji "Lato w mieście" dzieci i młodzież szkolną mogą otrzymać 2 godznu pobytu w strefie basenowej w promocyjnej cenie 14 złotych. Na zniżki mogą liczyc również ich opiekunowie. Promocyjna oferta obowiązuje w dniach od poniedziałku do soboty do 30 sierpnia br. Szczegółowych informacji odnośnie oferty udziela biuro obsługi klienta pod nr tel. 326390579.
OFERTA WAKACYJNA PARKU WODNEGO NEMO DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SIEWIERZ
  Przeczytaj artykuł   Pobierz w PDF
 
 
 
ROZWÓJ BAZY GMINNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH
 
2014-08-07
 
W lipcu ostatecznie zakończyły się prace budowlane i zostały odebrane nowe obiekty sportowe w Gminie Siewierz. Bazę sportową wzbogaciły m.in. plac zabaw przy remizie OSP w Podwarpiu, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne w Gołuchowicach oraz siłownia terenowa i ścianka wspinaczkowa na kompleksie rekreacyjnym przy Zamku w Siewierzu. Gmina Siewierz przygotowuje się również do realizacji nowych inwestycji sportowych, m.in. budowy siłowni terenowych w każdym z sołectw.
ROZWÓJ BAZY GMINNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH
  Przeczytaj artykuł   Zobacz zdjęcia [7]   Pobierz w PDF
 
POPRZEDNIAPIERWSZA   123456789   OSTATNIANASTĘPNA
ROZKŁADY JAZDY ON-LINE
 
NUMERY ALARMOWE
 
SYSTEM POWIADAMIANIA SMS
 
HOTSPOTY - DARMOWY INTERNET
 
INFOKIOSKI - DARMOWY INTERNET
 
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW
 
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
 
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
 
BAZA OBIEKTÓW SPORTOWYCH
 
NASZE UNIJNE PROJEKTY
 
MAPA MIASTA I GMINY
 
INWESTYCJE
 
MIASTO PARTNERSKIE EDELÉNY
 
KURIER SIEWIERSKI
 
KAMERA INTERNETOWA
 
Budżet Gminy
Podatki lokalne
Uchwały Rady Miejskiej w Siewierzu
Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy
Zamówienia publiczne
Komunikaty i obwieszczenia
Śląski Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Geoportal
Komenda Powiatowa Policji
Państwowa Straż Pożarna
Geoportal powiatu będzińskiego
Informator o dotacjach UE
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna
Starostwo Powiatowe w Będzinie
Zakład Usług Wodnych i Kanalizacyjnych
Strona Projektu "Klucz do upowszechniania edukacji przedszkolnej w Siewierzu"
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Niwy"
Ośrodek Pomocy Społecznej w Siewierzu
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.siewierz.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.