KONTRAST:
Białe litery na czarnym tle Źółte litery na czarnym tle Czarne litery na źółtym tle
ROZMIAR TEKSTU:
A  A+  A++
KOLORYSTYKA:
DOMYŚLNY WYGLĄD

Oficjalna strona Miasta i Gminy Siewierz, Data: ,
Siewierz
Pogoda Temperatura: 20°C
Pręd. wiatru: 7 km/h
Ciśnienie: 1016 hPa
Deszcz: 0,0 mm


 
II TURA WYBORÓW PREZYDENCKICH 2020 - KTO GŁOSUJE, TEN SIĘ LICZY

Zachęcamy wszystkich uprawnionych mieszkańców Miasta i Gminy Siewierz do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca 2020 r. Zmierzą się w niej Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. W Gminie Siewierz pracować będzie 8 obwodowych komisji wyborczych. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do godziny 21:00. W lokalach obowiązywał będzie reżim sanitarny.

< LIPIEC 2020 >
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Data rozpoczęcia: 2020-07-12 07:00
Data zakończenia: 2020-07-12 21:00
Lokalizacja wydarzenia:
Polska
KAMERA INTERNETOWA - SIEWIERZ - RYNEK
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Siewierz
eUrząd
ePUAP
SEKAP
Związek Powiatów Polskich
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Poradnik ekologiczny
Brynica to nie granica

 
 


    W dniu 8 stycznia 2007 r. odbyło się IV Noworoczne Spotkanie Samorządowe. Uroczystość zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, odbyła się na sali balowej MGOK w Siewierzu.
   Kolędowym śpiewem zaproszonych gości witały dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach pod kierunkiem Małgorzaty Ziaji.
   Swoją obecnością spotkanie zaszczycili m.in.: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Sosnowieckiej Adam Śmigielski, Poseł na Sejm Beata Małecka-Libera, przedstawiciel biura poselskiego Małgorzaty Handzlik i Grzegorza Dolniaka, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Marian Gajda, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, burmistrzowie i wójtowie ościennych gmin, Radny Powiatu Będzińskiego Janusz Nawrot, Radni Rady Miejskiej w Siewierzu, sołtysi, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, przedstawiciele oświaty i kultury, klubów i stowarzyszeń, służy zdrowia, finansów, liczni przedstawiciele „małych”, „średnich” i „dużych” przedsiębiorstw - zakładów działających na terenie naszej gminy oraz duszpasterz ks. Kanonik Józef Dawczyński. W spotkaniu uczestniczyło ponad 170 osób.

   Tradycją stało się już, że noworoczne spotkanie jest okazją do podsumowania zadań zrealizowanych przez lokalny samorząd za rok poprzedni i przedstawienie zamierzeń na rok bieżący. Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych gości, Burmistrz Zdzisław Banaś przedstawił liczne przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane w 2006 r., m.in.: otwarcie drogi ekspresowej S-1, oddanie do użytku Zintegrowanego Posterunku Służb Ratowniczych w Siewierzu, otwarcie Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Siewierzu, otwarcie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Siewierzu - Sulikowie, budowa i otwarcie pomnika ku czci Papieża Jana Pawła II, wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001-2000 w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz.
    Burmistrz podkreślił, że 2007 rok stawia przez tut. Urzędem ogromne wyzwania, a jego najważniejszym zadaniem jest jak najlepsze przygotowanie do pozyskiwania środków europejskich. W bieżącym roku planowane jest zgłoszenie wniosków dotyczących budowy kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Zachód w Siewierzu, przebudowy siewierskiego Rynku, budowy drogi zbiorczej w rejonie firmy Electrolux, modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu, budowy platformy widokowej na Zamku. Na bieżąco będą realizowane remonty w zakresie dróg, chodników, oświetlenia ulicznego oraz poprawy wizerunku i estetyki miasta i gminy.

   Następnie Burmistrz Zdzisław Banaś odczytał protokół z posiedzenia Kapituły w sprawie ustanowienia i zasad przyznawania nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz „MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS”.

Laureatami nagrody „MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS” za rok 2006 zostali:

Ksiądz Kanonik JÓZEF DAWCZYŃSKI
Proboszcz Parafii pw. Św. Macieja Apostoła w Siewierzu

   W dowód uznania za promowanie i kultywowanie tradycji i historii Ziemi Siewierskiej poprzez otoczenie szczególną opieką siewierskich zabytków budowli sakralnych i ich wyposażenia. Kościoły siewierskie należą do najlepiej utrzymanych w całej diecezji sosnowieckiej i przyciągają wielu turystów nie tylko z kraju, ale także z zagranicy.
   Ksiądz Józef Dawczyński swoją posługę duszpasterską nierozerwalnie łączy z tradycją i obyczajowością Ziemi Siewierskiej i Powiatu Będzińskiego, z ich bogatą historią i kulturą, dając temu wyraz we współdziałaniu i w współorganizacji licznych uroczystości religijno-świeckich i obrzędowych nawiązujących do tradycji i kultury chrześcijańskiej, tak wymiernie bogatej w wartości miłości bliźniego, przyjaźni, tolerancji, spokoju ducha i wybaczania.
    W roku bieżącym Ksiądz Józef Dawczyński obchodzi 50-lecie pracy duszpasterskiej, a w roku 2006 obchodził 20-lecie pracy w Siewierzu i działalności na rzecz rozwoju i promocji Miasta i Gminy Siewierz.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu
Kapelmistrz - ALFRED KĘPSKI
Kierownik - ROBERT BURZAWA

    Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu swoją muzyką orkiestrową promuje kulturalny wizerunek Gminy Siewierz, uczestnicząc w licznych imprezach kulturalnych i wydarzeniach okolicznościowych organizowanych na terenie miasta i gminy oraz poza jej granicami, zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.

Zespół Ludowo-Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnikach
Przewodnicząca - STANISŁAWA MYRTA

    Zespół jest ambasadorem kultury Ziemi Siewierskiej na mapie kulturalnej Zagłębia, Śląska i Polski, propagując tradycje, zwyczaje i pieśń ludową, promując kulturalny wizerunek Gminy Siewierz poprzez uświetnianie swoimi występami licznych imprez i uroczystości organizowanych na terenie gminy oraz uczestnictwo w imprezach ponadlokalnych - przeglądach i konkursach folklorystycznych. Warto przypomnieć, że Zespół w 2005 r. obchodził jubileusz 50-lecia działalności oraz otrzymał Nagrodę Starosty Będzińskiego „KASZTELANKA 2006”. Ponadto został uhonorowany Złotą Odznaką „Zasłużony dla Rozwoju Województwa Śląskiego”.

    Po odczytaniu oficjalnego werdyktu wszyscy laureaci otrzymali z rąk Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej okazjonalny medal wraz z dyplomem, gratyfikację pieniężną oraz kwiaty. Wzruszeniom ze strony laureatów nie było końca. Zaskoczeni otrzymanym wyróżnieniem wyrazili dalszą gotowość sławienia i promowania tradycji i kultury ziemi siewierskiej. Wyróżnione zespoły dodatkowo zaprezentowały się w muzycznych programach artystycznych.

    Burmistrz w imieniu władz samorządowych Gminy Siewierz podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju miasta i gminy, którzy swoją pracą i działalnością stwarzają lepsze warunki życia mieszkańców, wyrażając jednocześnie przekonanie, że w dalszym ciągu będą wspierać przedsięwzięcia realizowane przez Gminę dla jej mieszkańców. Życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym 2007 Roku oddał głos zebranym gościom, którzy przyłączyli się noworocznych życzeń.
   Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Śmigielski życzył z okazji Nowego Roku wszystkim uczestnikom noworocznego spotkania dobroci, miłości i życzliwości płynącej z każdego człowieka i jego czynów.
    Następnie przy dźwiękach kolęd i pastorałek, łamiąc się opłatkiem, składano sobie noworoczne życzenia.

Artykuł opracowała: Anna MzykJego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Sosnowieckiej Adam Śmigielski z Burmistrzem Miasta i Gminy Siewierz
Zdzisławem Banasiem podczas otwarcia Noworocznego Spotkania Samorządowego

Ks. Kanonik Józef Dawczyński otrzymuje nagrodę „MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS” z rąk
Burmistrza Zdzisława Banasia oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Bochenek

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu - laureaci nagrody
„MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS” wraz z Burmistrzem Zdzisławem Banasiem

Zespół Ludowo-Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Leśniakach - laureaci nagrody
„MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS” wraz z Burmistrzem Zdzisławem Banasiem„Czasami o byle cień człowiek ma żal do człowieka, a życie jak woda ucieka”

Konstanty Ildefons Gałczyński


    8 stycznia br. podczas kolejnego spotkania z poezją w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu można było posłuchać i samemu czytać poezję jednego z najwybitniejszych poetów polskich XX stulecia - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

   Miłośnicy poezji, przy blasku świec, w miłym poetyckim nastroju przypomnieli biografię poety i jego najpiękniejsze wiersze. Zapewne wszystkim znane są utwory: „Zaczarowana dorożka”, „Cyrulik Warszawski”, „Piekło Polskie”, „Utwory poetyckie” oraz niezapomniany, ciągle żywy „Teatrzyk Zielona Gęś”. Twórczość tego wspaniałego pisarza została dostrzeżona nie tylko przez świat literatury, ale także muzyki. Piosenki do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego śpiewali między innymi: Hanka Ordonówna, Wanda Warska oraz Marek Grechuta.

Kolejne spotkanie przy świecach (5 lutego 2007 r.) poświęcone będzie twórczości
Edwarda Stachury.
Serdecznie zapraszamy !

Artykuł opracowała: Anna Mzyk

Miłośnicy poezji podczas spotkania w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Siewierzu

Zdjęcia wykonała: Anna Mzyk


 

Budżet Gminy
Podatki lokalne
Uchwały Rady Miejskiej w Siewierzu
Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy
Zamówienia publiczne
Komunikaty i obwieszczenia
Śląski Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Geoportal
Komenda Powiatowa Policji
Państwowa Straż Pożarna
Geoportal powiatu będzińskiego
Informator o dotacjach UE
Miejsko Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna
Starostwo Powiatowe w Będzinie
Zakład Usług Wodnych i Kanalizacyjnych
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Niwy"
Ośrodek Pomocy Społecznej w Siewierzu
Copyright © Urząd Miasta i Gminy Siewierz Licznik odwiedzin: 27676411
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.siewierz.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.