• 18
    MAJ 2026

  • Kategoria:Miasto

    Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Siewierzu

16 maja 2026 roku, w remizie OSP Gołuchowice odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Siewierzu. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siewierz za lata 2021-2026 oraz omówienia najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.

Hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” od wielu lat towarzyszy druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem pełnią służbę na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas zjazdu powołano nowe Prezydium Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Siewierzu w składzie:
1. Prezes - Dh Waluszczyk Dariusz 
2. Wiceprezes - Dh Banaś Zdzisław 
3. Wiceprezes, Komendant - Dh Machura Andrzej
4. Z-ca Komendanta - Dh Myrta Mariusz 
5. Sekretarz - Dh Filipczyk Sylwia 
6. Skarbnik - Dh Drukała Piotr 
7. Członek prezydium - Dh Nowak Artur 
8. Członek prezydium - Dh Papierniak Paweł 
9. Członek prezydium - Dh Machura Bartłomiej 
10. Członek prezydium - Dh Rudy Łukasz 
11. Członek prezydium - Dh Kieras Bogusław 

Wybrano także Komisję Rewizyjną w składzie: 
1. Przewodniczący - Dh Olszewski Mateusz 
2. Wiceprzewodniczący - Dh Karolina Fotek
3. Sekretarz - Dh Wiktoria Dobrowolska 
4. Członkowie - Dh Krystian Gala oraz Dh Rafał Pasamonik

Wybrani zostali również delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP:
1. Dh Banaś Zdzisław 
2. Dh Drukała Piotr 
3. Dh Filipczyk Patryk 
4. Dh Filipczyk Sylwia 
5. Dh Machura Andrzej 
6. Dh Myrta Mariusz 
7. Dh Nowak Artur 
8. Dh Olszewski Mateusz 
9. Dh Rudy Łukasz 
10. Dh Waluszczyk Dariusz 

Wybrani przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP:
1. Dh Banaś Zdzisław 
2. Dh Filipczyk Sylwia 
3. Dh Kieras Bogusław 
4. Dh Machura Andrzej 
5. Dh Machura Bartłomiej 
6. Dh Masłyka Marta 
7. Dh Myrta Mariusz 
8. Dh Papierniak Paweł 
9. Dh Waluszczyk Dariusz 
10. Dh Woźniak Marcin 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich druhen i druhów za ich codzienne zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy oraz działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Siewierz.