• KS "ANIMMALS" sekcja Siewierz

KLUB SPORTOWY „ANIMMALS” SEKCJA SIEWIERZ

Adres: ul. Piłsudskiego 31, 42-470 Siewierz
Telefon: 693 399 611
Mail: ksanimmals@gmail.com

Skład zarządu:
Prezes: Krystian Kwiecień
Wiceprezes: Andrzej Wajzer
Sekretarz: Katarzyna Kwiecień

Informacje dotyczące klubu:

Klub Sportowy Animmals - Boks Siewierz działa jako stowarzyszenie, którego sekcja Bokserska została utworzona w 2021 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu. Stowarzyszenie prowadzi działalność społecznie-użyteczną w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz wychowania, której celem jest propagowanie oraz rozwijanie sportów walki, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania Klubu oraz wychowanie dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną i sport.

Założycielem klubu jest Krystian Kwiecień, a głównym trenerem sekcji bokserskiej jest Krzysztof Szot, który od 2000 do 2007 roku był nieprzerwanie mistrzem Polski w boksie. Zdobył także tytuł zawodowego mistrza Polski oraz międzynarodowy pas WBF. Trzykrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. W karierze amatorskiej stoczył ponad 300 walk, a w zawodowej 44.

Klub Sportowy Animmals zajmuje się treningiem i przygotowaniem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w sportach walki na różnym poziomie zaawansowania (amatorów oraz zawodowców). W klubie trenuje wielu mieszkańców Gminy Siewierz oraz okolic, którzy w swoim dorobku mają liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.