• 29
    MAR 2022

  • Kategoria:Ukraina

    Pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi przebywającym na terytorium Ukrainy

W związku z narastającą ostatnio dezinformacją i powstającymi fake newsami, pragniemy zdementować nieprawdziwą pogłoskę, jakoby z powodu przyjmowania w polskich ośrodkach onkologicznych pacjentów pediatrycznych z Ukrainy miało zabraknąć w nich miejsc dla polskich dzieci z chorobami nowotworowymi.

Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej (PTOHD) udostępniło na stronie internetowej niezbędne informacje przydatne w sytuacji kontaktu z osobami sygnalizującymi potrzebę leczenia dzieci onkologicznych z Ukrainy.

Wejdź na: https://ptohd.pl/pomoc-dzieciom-z-chorobami-nowotworowymi-przebywajacymi-na-terytorium-ukrainy/ i dowiedz się więcej!

PTOHD uruchomiło także specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim pod numerem telefonu: 887 662 866 oraz w języku ukraińskim pod numerem: 887 669 934.

Do kontaktu w powyższej sprawie udostępniono również adres e-mail: pomoc@ptohd.pl.

W załączeniu publikujemy również ulotkę PTOHD z najważniejszymi krokami w pomocy pediatrycznym pacjentom onkologicznym znajdującym się na terenie Ukrainy.

Równocześnie informujemy, że pomoc na rzecz młodych pacjentów onkologicznych świadczona jest zarówno przez państwo jak i instytucje pozarządowe, a w razie konieczności mogą oni liczyć na leczenie w innych krajach.

Pliki do pobrania