• 26
    WRZ 2022

  • Kategoria:Miasto

    Zawody Silesia Race w Siewierzu

Na terenie naszego miasta i gminy w sobotę 24 września można było spotkać zawodników rywalizujących w zawodach na orientację - Silesia Race.

O godzinie 11:00 wystartowała Sportowa Gra Miejska. W biurze zawodów zorganizowanym w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Siewierzu zawodnicy otrzymali mapę naszego miasta. Były na niej zaznaczone punkty kontrolne, które trzeba odnaleźć w terenie. Na niektórych punktach uczestnicy byli proszeni o wykonanie tzw. zadania specjalnego: sprawnościowego lub wymagającego siły umysłu. Zespoły miały jak najszybciej pokonać całą trasę, z najmniejszą liczbą punktów karnych (przyznanych za niepełne wykonanie zadania specjalnego), aby wygrać. Nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

W Sportowej Grze Miejskiej wystartowało 50 drużyn, nie tylko z naszego województwa, ale i z całej Polski! We wszystkich konkurencjach zorganizowanych w ramach Silesia Race wzięło udział prawie pół tysiąca zawodników! W ramach zawodów zorganizowano ponadto konkurencje na trasach pieszych 25 km i 50 km oraz trasach rowerowych 50 km i 100 km. Do poźnych godzin nocnych trwał ponadto najbardziej wymagający rajd przygodowy na trasie 125 kilometrów.

Zawody stanowiły wyjątkową promocję naszej gminy w ramach tegorocznych obchodów 60-lecia odzyskania praw miejskich przez Siewierz oraz jej walorów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Silesia Adventure Sport przy współpracy z samorządem Gminy Siewierz, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Szkołą Podstawową Nr 1 w Siewierzu oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu.