• 30
    MAJ 2023

  • Kategoria:Miasto

    Sukces druhów z OSP Dziewki na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych

W dniu 28 maja br. na stadionie MOSIR Będzin odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które zgromadziły liczne drużyny z regionu. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Będzinie.

Wzmożona rywalizacja, umiejętności strażaków i duch sportowej walki przyciągnęły zarówno zawodników, jak i kibiców. W zawodach wzięło udział 20 drużyn, które rywalizowały w różnych kategoriach.

W grupie A triumfowała OSP Dziewki, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła OSP Siemonia, a trzecie miejsce przypadło OSP Dobieszowice. W grupie C zwyciężyła OSP Siemonia, drugie miejsce zajęła OSP Żelisławice, a trzecie miejsce przypadło OSP Twardowice. W grupie MDP Chłopców pierwsze miejsce zdobyła MDP Dobieszowice, drugie miejsce przypadło MDP Twardowice, a trzecie miejsce zajęła MDP Wymysłów. W grupie MDP Dziewcząt triumfowała MDP Dobieszowice, a drugie miejsce zajęła MDP Żelisławice.

Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca w swoich grupach, będą reprezentować powiat będziński na wojewódzkich zawodach, które odbędą się 3 czerwca w gminie Bestwina.