20
PAZ 2025
Nowy wóz strażacki dla OSP Brudzowice
-
Kategoria:
-
Miasto
20
PAZ 2025
Rześki, jesienny poranek przywitał w niedzielę blisko siedmiuset zawodników, którzy stanęli na starcie Biegu Trzech Zamków, czyli finałowego etapu Triady Zamkowej 2025, cyklu łączącego Będzin, Sławków i Siewierz. 19 października 2025 roku to właśnie Siewierz stał się areną sportowych emocji i prawdziwego ducha rywalizacji.
Trasa biegu i marszu Nordic Walking wiodła od siewierskiego zamku przez Rynek i ulice miasta, aż po malownicze błonia kończąć się metą przy kompleksie sportowo-wypoczynkowym. Bieg Trzech Zamków to wyjątkowy cykl, w ramach którego uczestnicy pokonują około pięciu kilometrów w trzech lokalizacjach, zawsze w cieniu lokalnych warowni. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: biegowej i Nordic Walking.
Na edycję siewierską zapraszali Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, podkreślając, że wydarzenie ma nie tylko sportowy, ale też integracyjny charakter, łącząc mieszkańców całego regionu.
Zawodnicy przekraczali linię mety z uśmiechem, jedni z uniesionymi rękami, inni w skupieniu, kolejni ze łzami wysiłku na twarzach, ale wszyscy z poczuciem satysfakcji i dumy.
Bieg Trzech Zamków ponownie udowodnił, że serce okolicy bije nie tylko w murach dawnych warowni, lecz także w sercach i uśmiechach uczestników, którzy przyjechali do Siewierza z całego regionu.
20
PAZ 2025
Kategoria:
Miasto
17
PAZ 2025
Kategoria:
Miasto
17
PAZ 2025
Kategoria:
Miasto