• Data rozpoczęcia:
  02 LIP 22 11:00

  Data zakończenia:
  02 LIP 22 17:00

  Rynek w Siewierzu

 • Szlakiem zabytków Księstwa Siewierskiego

2 lipca, w sobotę, w ramach Święta Metropolii GZM zapraszamy do Siewierza na mikrowyprawę szlakiem zabytków Księstwa Siewierskiego!

zdjęcie

2 lipca, w sobotę, w ramach Święta Metropolii GZM zapraszamy do Siewierza na mikrowyprawę szlakiem zabytków Księstwa Siewierskiego!

Spacer z przewodnikiem Traktem Biskupim w Siewierzu pozwoli zobaczyć dorobek historyczno-kulturowy Księstwa Siewierskiego i zgłębić jego niezwykłą historię. Snując opowieść o pradawnym mieście, przewodnik zdradzi ciekawostki o miejskim Rynku i postaciach tam uwiecznionych, przypomni legendy, pokaże zabytkowe obiekty sakralne, przybliżając tym samym dziedzictwo stolicy dawnego Księstwa.

Na Zamku w Siewierzu uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. bastejowy system obronny warowni oraz unikatowy most, będący jednym z zaledwie czterech zrekonstruowanych mostów zwodzonych w całej Polsce. Podczas zwiedzania można będzie samodzielnie spróbować go podnieść! Zwiedzając zamek członkowie bractwa rycerskiego z Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego przeniosą odwiedzających w czasie do epoki średniowiecza i zaprezentują na dziedzińcu pokazy walk rycerskich oraz mody i kultury.

 • Miejsce startu: Rynek w Siewierzu (zbiórka pod fontanną)
 • Godzina startu: 11:00; 13:00; 15:00
 • Trasa: Rynek w Siewierzu → Izba Tradycji i Kultury Dawnej (ul. Kościuszki 5) → Kościół pw. św. Macieja Apostoła → Zamek Biskupów Krakowskich Książąt Siewierskich
 • Dodatkowe informacje: pod nr tel. 326741649 wew. 23 lub kom. 579 470 112

Więcej informacji dotyczących Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii znajdziesz na stronie: https://kierunekgzm.pl/