• Data rozpoczęcia:
    17 GRU 22 09:00

    Data zakończenia:
    17 GRU 22 15:00

    Siewierz

  • Jarmark adwentowy w Siewierzu

Zapraszamy na siewierski jarmark adwentowy. Świąteczne zakupy na Rynku umilą nam koncerty zespołów wokalnych Encanto i Fermata oraz orkiestry dętej. W okolicznościowym repertuarze wystąpi także MILLA. Od samego rana na jarmarku swoje produkty oferować Wam będą lokalni rękodzielnicy, rzemieślnicy i producenci żywności. Na uczestników wydarzenia czekać będą również degustacje tradycyjnych potraw świątecznych!

zdjęcie

Siewierz to miasto o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej. W dzieje naszego regionu wpisane są bowiem liczne przykłady kontaktów handlowych, które kształtowały się na przestrzeni minionych lat za sprawą rzemiosł i wytwórców ludowych. Na przestrzeni kilku wieków Siewierz słynął w całej okolicy z dużych jarmarków i targów, które tutaj się odbywały. Pragnąc przypomnieć dawne zwyczaje naszego miasta, od roku 2015 organizujemy w Siewierzu okolicznościowe jarmarki świąteczne – nie tylko jako przedsięwzięcie handlowe, lecz również artystyczno-kulturalne. 

Tegoroczny jarmark odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2022 r. w godzinach od 09.00 do 15.00 na Rynku.  

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy zainteresowanych wystawców, przedsiębiorców, twórców ludowych i rzemieślników. Gmina Siewierz udostępni wystawcom teren na stoiska handlowe na płycie siewierskiego Rynku. Atmosferę świąteczną na scenie tworzyć będą występy artystyczne.   

Do współpracy zachęcamy szczególnie przedsiębiorców, którzy oferują tradycyjne wędliny, wypieki, warzywa, owoce, soki, miody oraz inne wyjątkowe produkty spożywcze, które będą mogły zagościć na świątecznych stołach.  

Potencjalnych wystawców zapraszamy do wystawienia swojego stoiska podczas jarmarku.

W tym celu, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia wystawcy, którą można pobrać poniżej i przekazanie jej osobiście do Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Siewierz przy ulicy Żwirki i Wigury 16 lub drogą elektroniczną na adres: promocja@siewierz.pl. Szczegółowych informacji dotyczących zasad i regulaminu udziału w jarmarku udzielą Państwu również pracownicy Urzędu pod nr. tel. 326499485.